پوستر جشنواره ملی داستانک آیات در شب میلاد رسول اکرم(ص) و حضرت امام صادق(ع) رونمایی شد.
۱۴ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۰۹

به یمن هفته‌ی وحدت و در استان گلستان به عنوان نماد وحدت مذاهب؛ از پوستر جشنواره ملی داستانک آیات رونمایی شد

به یمن هفته‌ی وحدت و در استان گلستان به عنوان نماد وحدت مذاهب؛ از پوستر جشنواره ملی داستانک آیات رونمایی شد

 در این آیین که دربیت آیت الله نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در این استان  و با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شد؛ نماینده ولی فقیه در گلستان ضمن انتقاد به مسئولان فرهنگی برای عدم برنامه ریزی مناسب برای نوجوانان و کودکان ادامه داد: امروز بسیاری از نوجوانان ایرانی گرایشی به برنامه های کودک و  به بازی های ایرانی ندارند و علاقه مندی آنها به برنامه ها و تولید محتواهای غربی و خارجی است.

آیت الله نورمفیدی بیان کرد: دوره نوجوانی بهترین زمان شکل گیری شخصیت است و دشمن برای نوجوانان ما برنامه ریزی کرده و باید در این زمینه مسئولان فرهنگی تدابیر و برنامه ریزی منسجمی داشته باشند.

وی افزود: هزینه های زیادی برای حوزه فرهنگ و فرهنگ سازی در کشور اتفاق می افتد و در زمان بسیار مهم و حساسی قرار داریم و نیاز است در این مقطع به نوجوانان توجه بیشتری داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در گلستان تاکید کرد: در برابر اقدامات فرهنگی دشمن برای دین گریزی تنها برنامه فرهنگی ما سینه زنی و نوحه خوانی است حال آنکه اقدامات فرهنگی ما باید ساماندهی شود و باید بیاندیشیم که برنامه های فرهنگی را چگونه در برابر این تهاجم های فرهنگی پیش ببریم.

آیت الله نورمفیدی افزود: مسئولان فرهنگی باید این فکر را القا کنند که چه مواردی برای جامعه نیاز است و نسبت به تولید محتوای فرهنگی اقدام کنند و در این مسیر صدا و سیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نقش مهمی دارند.عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، گفت: این جشنواره در راستای منویات بنیانگذار انقلاب و مقام معظم رهبری در خصوص تعمیق بخشیدن به اهداف قرآن و عترت برای نخستین بار با همکاری وزارت ارشاد و معاونت قرآن و عترت برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با بیان اینکه در این جشنواره ملی موضوع وحدت به عنوان محوریت قرار گرفته است، افزود: هر جا صحبت از استان گلستان و نماینده ولی فقیه می شود موضوع وحدت متبلور می شود و وحدت امروز استان مدیون سیاست ها و تدابیر نماینده ولی فقیه در استان گلستان است.

 

کشمیری بیان کرد: هدف ما از برگزاری این جشنواره این بود که از مضامین آیات و احادیث آثار فاخری در حوزه ادبیات فارسی تولید کنیم و جامعه با زبان هنر از سیره نبوی و قرآنی آشنا شود.

وی بیان کرد: امروزه شرایط خاصی را تجربه می کنیم، ادبیات ظرفی است که اگر محتوای قرآنی به خود بگیرد اثر و صاحب اثر جاودانه می شود اما در فضای دیجیتال، مینیمال و ساده گرایی بیشتر مورد توجه مردم قرار گرفته است لذا در این جشنواره به دنبال این بودیم که داستان های کوتاهی از مفاهیم قرآن و عترت تبیین شود.

اشتراک در