از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری مرکز موسیقی حوزه هنری صورت می گیرد:
۱۳ آذر ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶

در جشنواره ملی موسیقی نغمه های محمدی(ص) از ده هنرمند و یا گروه موسیقی که بتوانند اثری فاخر تولید کنند از جهت علمی و مالی حمایت می شود.

در جشنواره ملی موسیقی نغمه های محمدی(ص) از ده هنرمند و یا گروه موسیقی که بتوانند اثری فاخر تولید کنند از جهت علمی و مالی حمایت می شود.
 

همان‌گونه که در متن فراخوان جشنواره "نغمه‌های محمدی"آیات آمده ؛ بخش دوم این جشنواره، با عنوان «حمایت از 10 هنرمند یا گروه هنری برتر برای تولید 10 اثر شاخص موسیقایی پیرامون حضرت رسول اکرم» طراحی شده است. در این بخش،هنرمندان یا گروه‌های هنری می‌توانند در گونه‌های متنوع حوزه موسیقی و سرود، طرح و ایده‌ی تولیدی خود را در موضوع جشنواره به همراه سوابق و نمونه آثار خود ارسال ‌کنند و شورای علمی جشنواره پس از ارزیابی،10هنرمند یا گروه هنری برتر را طی فرایندی تخصصی(از ایده تا تولید ) برای تولید اثر شاخص، حمایت خواهد کرد.آثار ارسالی می‌توانند در گونه‌های متنوع موسیقی اعم ازتواشیح و هم‌خوانی، سرود و آواز جمعی، موسیقی نواحی، سنتی، تولیدات استودیویی و... همچنین به صورت انفرادی یا جمعی تولید شده باشند. 

 

گفتنی است موضوعات این جشنواره که به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری مرکز موسیقی حوزه هنری در حال اجراست،  عبارتند از:
شخصیت والای پیامبر اکرم ، پیامبر اکرم در قرآن کریم، پیامبر اکرم ، محور وحدت، پیامبر اکرم و عترت.
این جشنواره برگزار می شود  که در بخش حمایت از آثار 
همچنین  بخش اول این جشنواره به "تجلیل از برترین آثار موسیقایی پیرامون وجود مبارک حضرت رسول اکرم (ص)" اختصاص دارد که در این بخش نیز آثار ارسالی باید در10 سال اخیر تولید شده و در جشنواره دیگری برگزیده نشده باشند.
 
 علاقمندان می‌توانند آثار خود را تا تاریخ 15 دی‌ماه 1399 از بخش " ثبت نام و ارسال اثر" این پایگاه ارسال نموده و برای اطلاع از از جزییات بیشتر درباره‌ی جشنواره به صفحه‌ی تخصصی این جشنواره در این پایگاه مراجعه نمایند.
اشتراک در