در گفتگویی با خبرگزاری ایسنا
۹ دی ۱۳۹۹ ۱۰:۳۸

دبیرهنری جشنواره چلچراغ آسمانی، به تشریح جزییات برگزاری دومین دوره‌ی این جشنواره پرداخت.

دبیرهنری جشنواره چلچراغ آسمانی، به تشریح جزییات برگزاری دومین دوره‌ی این جشنواره پرداخت.

دبیر هنری جشنواره چلچراغ آسمانی در گفتگویی با خبرگزاری ایسنا عنوان کرد:

دومین جشنواره "چلچراغ آسمانی" با هدف تبلیغ و ترویج معارف قرآن و عترت در فضای مجازی، زمینه‌سازی برای تولید و توزیع آثار هنری-رسانه‌ای با محوریت قرآن و عترت در فضای مجازی، کشف و شناسایی استعدادهای برتر در زمینه تولیدات رسانه‌ای و همچنین تشویق اقشار مختلف جامعه برای تولید آثار هنری - رسانه‌ای با محتوای قرآنی از سوی معاونت قرآن و  عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری خانواده طلاب هنرمند و مؤسسه خانواده عقیق برگزار می‌شود.

حسین سلیمانی ادامه داد: فراخوان ثبت‌نام در این جشنواره از 15 آذرماه آغاز  و تا یکم بهمن‌ماه ادامه دارد.

سلیمانی درخصوص گستره اجرای این طرح گفت: فضای مجازی جغرافیای خاصی ندارد و در این جشنواره همه مردم از اقصی‌نقاط کشور می‌توانند شرکت کنند. شرط حضور در این جشنواره این است که باید محتواها برای مخاطب فارسی‌زبان تولید و توزیع شود.

دبیر جشنواره چلچراغ آسمانی گفت: آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره، توسط هیئت داوران بررسی و با دیگر آثار مقایسه می‌شوند. چنانچه اثر توسط داوران مورد تأیید قرار گرفت، کمک هزینه تولید پرداخت می‌شود و صاحب اثر مجوز ورود به کارگاه‌های تولیدی را پیدا می‌کند. افراد برگزیده در کنار مربیان توانمند، محصول مربوط به موضوعات و رشته‌های جشنواره را تولید می‌کنند.
وی ادامه داد: دو فهرست مشتمل بر 20 آیه و 20 حدیث در موضوعات مختلف سبک زندگی اسلامی در نظر گرفته شده که شرکت‌کنندگان در این جشنواره باید آثار تولیدشده را با محوریت این موضوعات مدنظر قرار دهند.

دبیر جشنواره چلچراغ آسمانی گفت: قضاوت و داوری در این جشنواره کاملاً با جشنواره‌های دیگر متفاوت است. به این شکل  که همه شرکت‌کنندگان می‌توانند آثار دیگران را قضاوت کنند و به آنها رأی دهند. مجموعه امتیازات می‌تواند برگزیدگان را معرفی کند. مربیان و اساتیدی که هدایت افراد را برعهده دارند از میان هنرمندانی انتخاب شدند که خودشان تجریه تولید محتوای هنری-رسانه‌ای با محتوای قرآن و عترت در فضای مجازی را داشته‌اند.

سلیمانی درخصوص نحوه شرکت در جشنواره بیان کرد: قرار است به برگزیدگان این جشنواره  از مبلغ 300 هزار تومان تا 5 میلیون تومان به نسبت کیفیت آثار پرداخت شود.متقاضیان جهت ثبت‌نام و اطلاعات بیشتر به نشانی QuranFestival.ir و یا در شبکه‌های اجتماعی به آدرس aghighfamily@  مراجعه و یا با شماره‌های تلفن 02537848919 و یا 09196929727 تماس حاصل کنند.

اشتراک در