رئیس دانشکده علوم قرآنی بجنورد در آستانه برگزاری سومین جشنواره تئاتر آیات :
۱۸ دی ۱۳۹۹ ۰۸:۴۲

احیای تئاتر دینی خدمت بزرگی به مردم است

رئیس دانشکده علوم قرآنی در آستانه برگزاری سومین جشنواره تئاتر آیات گفت:
احیای تئاتر دینی را خدمت بزرگی به مردم دانست.
احیای تئاتر دینی خدمت بزرگی به مردم است

به گزارش پایگاه  اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی؛ حجت الاسلام «مهدوی پور» با بیان این که تئاتر امور قرآنی را محسوس می کند، افزود: از طریق جشنواره تئاتر آیات می توانیم موضوعات قرآنی را در جامعه گسترش دهیم.

وی با اشاره به میزان اثرگذاری برگزاری جشنواره های دینی، افزود: میزان اثرگذاری آن ها بستگی به کیفیت آن ها، اهداف، اخلاص و روح و جانی دارد که در این برنامه ها هست و هر چقدر میزان این موارد بیشتر باشد، برنامه ها اثرگذارتر خواهند شد.

وی با بیان این که متولیان این برنامه ها باید آموزه های دینی را سرلوحه امور خود قرار دهند، تصریح کرد: اگر این گونه نباشد مفاهیم با زبان غریبانه ای منتقل می شود و در قلب و ذهن مخاطب ماندگار نمی شود و به دل نمی نشیند.

وی با اشاره به نقش تئاتر در زندگی مردم، اضافه کرد: آداب زندگی از طریق تئاتر به کودک آموزش داده می شود، در واقع آموزش ها از طریق مادر به شیوه تئاتری به کودک ارائه می شود و می توان گفت هنر تئاتر از این روش نشأت گرفته است.

حجت الاسلام «مهدوی پور» با بیان این که دشمنان ما از هر فرصتی برای نابودی اسلام استفاده می کنند، افزود: اگر آداب هنری را رعایت کنیم و  فوت و فن ها و فرمول ها را در نظر داشته باشیم قطعا تاثیرگذاری این برنامه ها بیشتر خواهد شد.

گفتنی است؛ جشنواره سراسری تئاتر آیات از اول تا سوم بهمن به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی و با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز هنرهای نمایشی کشور به میزبانی خراسان شمالی برگزار می شود.

در این جشنواره قرار است 8 اثر نمایشی با یکدیگر به رقابت بپردازند و آثار برگزیده از طریق فضای مجازی و با قرار گرفتن روی سایت های معتبر و مرجع در دسترس علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

اشتراک در