مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج فعالیت‌های قرآنی:
۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ۰۸:۲۶

تاکنون بیش از 200 اثر به دبیرخانه اولین دوره جشنواره نغمه‌های محمدی رسیده است.

مرتضی خدمتکار ضمن اعلام وصول بیش از 200 اثر در دبیرخانه نخستین جشنواره نغمه‌های محمدی؛ از انتخاب 72 اثر برای شرکت در مرحله اصلی جشنواره خبر داد.
تاکنون بیش از 200 اثر به دبیرخانه اولین دوره جشنواره نغمه‌های محمدی رسیده است.

مرتضی خدمتکار، مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج فعالیت‌های قرآنی معاونت قرآن و عترت با توجه به پایان یافتن مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره نغمه‌های محمدی، تعداد آثار رسیده را بیش از 200 اثر اعلام نموده و گفت: با بررسی‌های صورت‌گرفته براساس شاخص‌های کمّی و کیفی؛ 72 اثر برای شرکت در جشنواره حائز شرایط شناخته شده است.

وی افزود: تحلیل‌ آماری وضعیت آثار رسیده به دبیرخانه این جشنواره نشان می‌دهد که از مجموع آثار دریافت شده ۲۸ درصد آثار در حوزه تواشیح و هم‌خوانی است، ۲۰ درصد در رشته سرود، ۲۹ درصد در بحث تولیدات استودیویی، ۱۶ درصد در زمینه موسیقی نواحی، دو درصد موسیقی سنتی و دو درصد هم سایر سبک‌های موسیقی است. همچنین بیشترین آثار از استان‌های تهران، اصفهان،‌ آذربایجان شرقی و زنجان دریافت شده است و ۹۶ درصد از شرکت‌کنندگان آقا و چهار درصد بانوان است که در بخش مدیحه‌سرایی و هم‌خوانی شرکت کرده‌اند.

وی بیان کرد: هیئت داوران، متشکل از پنج نفر از اساتید شناخته شده در حوزه موسیقی شامل سیدمحمد میرزمانی، هادی آرزم، سیدسعید بیابانکی، عماد توحیدی و پیام عزیزی، است.

خدمتکار در مورد ادامه دار بودن این جشنواره در سال‌های آینده بیان کرد: یکی از اهداف در برگزاری این جشنواره، حمایت از تولید آثار فاخر و ممتاز در حوزه نغمات و موسیقی‌های دینی است که محوریت این دوره شخصیت پیامبر(ص) بود. از تولید ۱۰ اثر ممتاز حمایت، و در مراسم اختتامیه، آلبوم نهایی این آثار به عنوان اولین خروجی جشنواره، رونمایی خواهد شد. 

اشتراک در