مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج فعالیت‌های قرآنی:
۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ۰۸:۳۶

از میان ۵۰۰ اثر ارسالی به سومین دوره جشنواره فیلم آیات، ۷۰ اثر موفق به حضور در مرحله نهایی شدند

مرتضی خدمتکار از دریافت ۵۰۰ اثر به جشنواره ملی فیلم آیات که به میزبانی استان بوشهر برگزار می‌شود خبر داد و گفت: پس از ارزیابی اولیه ۷۰ اثر موفق به حضور در مرحله نهایی این جشنواره شدند.
از میان ۵۰۰ اثر ارسالی به سومین دوره جشنواره فیلم آیات، ۷۰ اثر موفق به حضور در مرحله نهایی شدند

مرتضی خدمتکار، مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  گفت:  حدود 500 اثر در قالب‌های مختلف به دبیرخانه سومین جشنواره فیلم آیات که به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر برگزار می شود؛  رسیده است.

خدمتکار تصریح کرد: پس از بررسی آثار دریافتی بیش از ۷۰ اثر برای مرحله نهایی انتخاب شده‌اند که از مجموع این ۷۰ اثر، ۲۷ فیلم در بخش داستانی، ۱۸ فیلم در بخش مستند، ۱۱ فیلم در بخش پویانمایی و هفت فیلم نیز در بخش نماهنگ موفق به حضور در مرحله نهایی شده‌اند تا به رقابت با یکدیگر بپردازند. 

مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت بیان کرد: پس از ارزیابی هیئت داوری جشنواره، آثار ممتاز و برتر هر کدام از بخش‌ها معرفی خواهند شد. بر اساس برنامه زمانبندی، مقرر شده است دبیرخانه‌های هر کدام از جشنواره‌های موضوعی آیات، تا پایان بهمن آثار ممتاز و اصل اثر را ارسال کنند، لذا تا پایان بهمن فرصت ارزیابی و انتخاب نهایی و معرفی آثار برتر وجود دارد.

وی اظهار کرد: همچنین اختتامیه مجموع جشنواره‌های آیات نیز در آستانه عید سعید مبعث در تهران و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر مسئولان فرهنگی کشور برگزار خواهد شد.

گفتنی است علاقمندان می‌توانند اسامی 70 اثر  راه‌یافته به جشنواره فیلم آیات را در سامانه ayatfestival.ir  مشاهده نمایند.

اشتراک در