با حضور مدیرکل تبلیغ و ترویج فعالیت‌های قرآنی:
۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ۰۸:۴۶

نشست هماهنگی سومین جشنواره سراسری آواها و نغمات دینی "ترنم آسمانی" در تبریز برگزار شد.

نشست هماهنگی سومین جشنواره سراسری آواها و نغمات دینی "ترنم آسمانی" با حضور مدیرکل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تبریز برگزار شد.
نشست هماهنگی سومین جشنواره سراسری آواها و نغمات دینی "ترنم آسمانی" در تبریز برگزار شد.

در این نشست "مرتضی خدمتکار" مدیرکل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ویژگی‌ها و نقاط قوت این جشنواره ،‌اظهار کرد: واسپاری امور اجرایی این جشنواره به یک گروه تخصصی و کاربلد در حوزه قرآن و عترت از ویژگی‌های شاخص این جشنواره است.

وی افزود: این جشنواره پس از دو دوره برگزاری و در پله‌ی سوم خود نقاط مثبت و تاثیرگذار بسیاری دارد و به یک برند در حوزه‌ جشنواره‌های قرآنی تبدیل شده است و می‌بایست با اهتمام اهالی قرآن و فعالان این عرصه بعد ملی این جشنواره حفظ شود.

خدمتکار، تولید آثار فاخر قرآنی و لزوم حمایت در این عرصه را حائز اهمیت دانست و گفت: با سیاستگذاری مبتنی بر اصول صحیح و نوآورانه از آسیب تکرار در برگزاری جشنواره مصون خواهیم ماند و با بهره‌مندی از ظرفیت و پتانسیل استانی و همچنین ظرفیت اساتید برجسته‌ی کشوری در طول اجرای جشنواره شاهد ارائه‌ی آثار فاخر و در خور خواهیم بود.

در این نشست همچنین محمدحسین بلاغی مدیر موسسه فرهنگی قرآن و عترت طارق به ارائه گزارشی از دوره‌های پیشین برگزاری این جشنواره پرداخت.

گفتنی است سومین جشنواره سراسری آواها و نغمات دینی آیات ترنم آسمانی، با هدف نشر و اشاعه مفاهیم دینی در قالب هنرهای آوایی و همچنین ارزیابی و رقابت فعالان و گروه‌های همخوانی و همنوایی دینی به صورت مجازی برگزار می‌شود.

این جشنواره از دو بخش عمومی و ویژه تشکیل شده که تولیدات استودیویی همخوانی قرآن کریم، آکاپلا و تواشیح، انشاد فردی و موسیقایی و کلیپ و نماهنگ با موضوع دوران‌کرونایی رشته‌های بخش عمومی و جایزه حاج قاسم سلیمانی تک رشته بخش ویژه را تشکیل می‌دهند.

موضوعاتی همچون مواسات، وحدت، کمک مومنانه، جبهه مقاومت، ایثار و شهادت، حجاب و عفاف، سبک زندگی ایرانی اسلامی، مدح اهل بیت(ع) و... محتوای آثار ارسالی این جشنواره را شامل می‌شوند و شرکت کنندگان تا ۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۹ فرصت دارند تا در این جشنواره شرکت کنند.

همچنین به‌منظور حمایت از تولید آثار فاخر صوتی و چندرسانه‌ای، علاوه بر اهدای جوایز نقدی به برگزیدگان جشنواره، حمایت مالی از تولید آثار جدید ایشان صورت می‌شود.

این جشنواره از سلسله جشنواره‌های قرآنی آیات است که با حمایت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، توسط موسسه فرهنگی قرآن و عترت طارق تبریز اجرا می‌شود.

سومین جشنواره سراسری آواها و نغمات دینی آیات ترنم آسمانی باتوجه به شرایط کرونایی حال حاضر به صورت مجازی برگزار می‌شود.

اشتراک در