معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:
۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵

خبرنگاران مخاطب اصلی جشنواره مطبوعات و رسانه های قرآنی هستند

فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست خبری جشنواره مطبوعات و رسانه های قرآنی آیات، خبرنگاران رامخاطب اصلی این جشنواره عنوان کرد.
خبرنگاران مخاطب اصلی جشنواره مطبوعات و رسانه های قرآنی هستند

نشست خبری چهارمین جشنواره ملی مطبوعات رسانه‌ای آیات صبح سه شنبه ۱۴ بهمن ماه ۱۳۹۹ با حضور عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و فلاح مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در سالن این وزارتخانه برگزار شد.

فقهی زاده با تبریک ولادت حضرت زهرا (س) و روز مادر گفت: دو عامل باعث اتحاد و برادری و هماهنگی تحت لوای رهبری امام در اوایل انقلاب بوده است. انقلاب تجلی قیام لله است و خلاصه و چکیده سخن همه انبیا و اولیا بوده در قرآن کریم آمده است: «قل انما اعظکم بواحدة» یعنی حضرت حق تنها یک سخن را به پیامبر می‌گوید و آن این است که باید به صورت جمع قیام لله انجام شود.

وی با تاکید بر دو هدف پیروزی انقلاب که نفی سلطه و کسب استقلال بود، ادامه داد: پیروزی جهاد و شهادت بر استکبار، نتیجه تلاش مخلصانه در همه زمینه‌ها بود. مفهوم جهاد در تلقی ما عام است و به همه کوشش‌ها نسبت داده می‌شود. خداوند ما را به این هشیاری برساند تا وظایفمان را در پرتو آیات قرآن دانسته و از اقدام و عمل دریغ نکنیم.

فقهی زاده با اشاره به سومین جشنواره مطبوعات و رسانه آیات افزود: این جشنواره با استفاده از ظرفیت خبر جهت جریان سازی و گفتمان سازی قرآنی استفاده خواهد کرد. در زمان نزول قرآن نیز پیامبر اکرم (ص) با بسط حفظ قرآن به اصحاب، نوعی رسانه قرآنی را ایجاد کردند.

وی ادامه داد: ما باید کاری کنیم تا آموزه‌های هدایت بخش قرآن و عترت به زبان امروز و با تلاش‌های خالصانه و حوزه مطبوعات به دل خانه‌ها رفته و سبک زندگی را اصلاح کند. این جشنواره کمک می‌کند تا رسانه‌ها به ترویج گفتمان سازی حیات طیبه و اخلاق و معنویت در سایه سار آموزه‌های قرآن کریم و اهل بیت (ع) بپردازند.

معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد با تاکید بر اینکه یکه تازی های دشمن در عرصه فرهنگی بسیار فریبنده است، اظهار داشت: امیدواریم با ارائه خبر صحیح از مضامین آیات قرآن و عترت اشاعه فرهنگ معارفی در نسل‌های مختلف محقق شده و ما در نوجوانان و جوانانمان تشنگی به معارف قرآنی را ایجاد نمائیم تا نسل نوجوان ما احساس نیاز به قرآن کرده و آن را زائد قلمداد نکند. باید سبک نگرش، زندگی و رفتار بر اساس آیات قرآن و آموزه‌های قرآن و عترت را با ابزارهای هنری و رسانه‌ای تبیین کرده و به عمق خانه‌ها برسانیم تا اثر گذار باشد.

فقهی زاده با اشاره به اینکه جامعه هدف این جشنواره خبرنگاران هستند، افزود: تبیین معارف قرآنی و اهل بیت و هم افزایی در نشر محتوای فرهنگی از اهداف این جشنواره خواهند بود. خبرنگاران مخاطبان اصلی این جشنواره هستند اما نهادهای مردمی قرآنی و عموم علاقه مندان با فرهنگ و رسانه نیز می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

در پایان این مراسم نیز حکم ریاست و دبیری این جشنواره با امضای عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به فلاح مدیر کل ارشاد استان سمنان و جواد نصیری دبیر اجرایی این جشنواره اعطا شد.

اشتراک در